Program


Equus
9

Equus

Egy 17 éves fiú egyetlen éjszaka megvakított hat lovat. Mást nem tudott róla. Sem az emberekről, sem a körülményekről. Shaffer próbálta kitalálni, valahogy érthetővé tenni az érthetetlent. A darabban egy bírónő próbálja megmenteni a fiút az életfogytiglani börtöntől, és pszichiáter barátjához fordul segítségért.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Friday, December 11 2020 7:00PM

Peter Shaffer: Equus
Paulnak szeretettel
Szöveg: Ambrus Mária és Zsótér Sándor

Az Equust 1973-ban írta Peter Shaffer. Pár évvel előtte valaki megemlített neki egy horrorisztikus bűntényt: egy 17 éves fiú egyetlen éjszaka megvakított hat lovat. Mást nem tudott róla. Sem az emberekről, sem a körülményekről. Shaffer próbálta kitalálni, valahogy érthetővé tenni az érthetetlent. A darabban egy bírónő próbálja megmenteni a fiút az életfogytiglani börtöntől, és pszichiáter barátjához fordul segítségért. Feladata: visszavezetni a fiút a normális életbe. Martin Dysartnak sikerül közelebb férkőznie Alanhez. Jó úton halad, de elbizonytalanodik. Mert mi a normális? A körülötte lévők normális élete sivár, örömtelen, a sajátját is ideértve. Mi abban a jó? Mit tud szembeállítani Alan képzeletvilágával, szenvedélyességével?


Szereplők:
Martin Dysart, pszichiáter...................... Jordán Tamás
Alan Strang/Frank, Alan apja................ Major Erik e.h.
Eszter, bírőnő/Dóra, Alan anyja/Jill....... Nagy-Bakonyi Boglárka

Díszlet: Ambrus Mária - Szörényi Beatrix képzőművész ’A belső vadon kifordítása’ című alkotása alapján
Jelmez: Benedek Mari
Dramaturg: Ungár Júlia
Tánc: Rimányi Judit
Súgó: Papp-Ionescu Dóra
Ügyelő: Móri Csaba
Rendezőasszisztens: M.Kapornaki Rita, Katona Mária
Rendező: Zsótér Sándor


Bemutató: 2020. január 31. 19 óra, Márkus Emília terem
Az előadás megtekintése 16 éven aluliaknak nem ajánlott!
Az előadás időtartama: 150 perc 1 szünettel

A színdarab Magyarországon a THEATRUM MUNDI Színházi és Irodalmi Ügynökség közvetítésével kerül színre.

Our offer


Ballet Broadcast from London, with one intermission, 240 min, 2025 in English

The Devil Wears Prada 2 American comedy, 120 min, 2026 in English, with Hungarian subtitles

Tôi yama-nami no hikari Japanese-Polish-English-Singaporean historical drama, 123 min, 2025 in Japanese and English, with Hungarian subtitles

Suggestions


Sacré Cœur : Son règne n'a pas de fin French documentary, 95 min, 2026 in French, with Hungarian subtitles

Sacré Cœur : Son règne n'a pas de fin French documentary, 95 min, 2026 in French, with Hungarian subtitles

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.



Pénztárnyitás: az első előadás előtt 30 perccel.
Pénztárzárás: az utolsó előadás kezdetét követően 15 perccel.
A kávézó, a mozi nyitvatartási ideje alatt ismét üzemel.

© Uránia Nemzeti Filmszínház
Az Art-Mozi Egyesület tagmozija