Csalog Gábor
Csalog Gábor Liszt Ferenc-díjas zongoraművész számos magyar zeneszerzővel dolgozott már együtt, többek között Ligeti Györggyel is. Az ezredforduló óta aktív szerepet vállal Ligeti műveinek magyarországi bemutatásában.
Csalog Gábor Liszt Ferenc-díjas zongoraművész számos magyar zeneszerzővel dolgozott már együtt, többek között Ligeti Györggyel is. Az ezredforduló óta aktív szerepet vállal Ligeti műveinek magyarországi bemutatásában.
Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Last event date: Onsdag, 25. November 2020 19:00
Ligeti etűdjei már a szerző életében nagy sikert arattak, amit ékesen bizonyít a számos lemezfelvétel, melyek közül az egyik Csalog Gábor 2006-ban kiadott CD-je. A koncerten a 20. századi zongoraművek mellé a zongorista Bach 1722 környékén készült Das Wohltemperierte Klavier (A jól hangolt zongora) darabjaiból válogatott, melyekkel a mester a mai napig is ismert egyenlített hangolásban rejlő lehetőségeket demonstrálta. Míg Ligeti darabjai a ritmikai világra helyezik a hangsúlyt, addig Bach a dallamra és a hangnemek eltérő karaktereire fókuszál – e két világ váltja egymást folyamatosan ezen a minden bizonnyal élvezetes estén.
A FEKETE-FEHÉR SZÍNEI
Ligeti: Etűdök – 2. Cordes à vide
J. S. Bach: Két prelúdium és fúga a Das Wohltemperierte Klavier köteteiből
Ligeti: Etűdök – 11. En suspens
J. S. Bach: Két prelúdium és fúga a Das Wohltemperierte Klavier köteteiből
Ligeti: Etűdök – 6. Automne à Varsovie
SZÜNET
Ligeti: Etűdök – 10. Der Zauberlehring
J. S. Bach: Három prelúdium és fúga a Das Wohltemperierte Klavier köteteiből
Ligeti: Etűdök – 7. Galamb borong, 5. Arc-en-ciel
J. S. Bach: h-moll prelúdium és fúga a Das Wohltemperierte Klavier 1. kötetéből, BWV 869
Csalog Gábor (zongora)
Szürkület magyar krimi, 100 perc, 1990 magyar nyelven
Mamlaket al-qasab iraki dráma, 105 perc, 2025 arab nyelven, magyar felirattal
Jelenczki István korunkban az a magyar filmkészítő, aki nemcsak a legkiválóbb dokumentaristák közé tartozik, de ő az, aki mélységével és empátiájával nagyjából azt és úgy hitet el velünk a megértendő valóságból, amit akar.
Mar adentro spanyol-francia-olasz életrajzi dráma, 125 perc, 2004 spanyol nyelven, magyar felirattal
La ragazza di Bube olasz-francia krimi, 109 perc, 1963 olasz nyelven, magyar felirattal
The Drama amerikai romantikus vígjáték, 106 perc, 2026 magyar nyelven
enhed(er) i kurven
total:
Tiden er udløbet. Start venligst forfra med at vælge billetter.
Pénztárnyitás: az első előadás előtt 30 perccel.
Pénztárzárás: az utolsó előadás kezdetét követően 15 perccel.
A kávézó, a mozi nyitvatartási ideje alatt ismét üzemel.
© Uránia Nemzeti Filmszínház
Az Art-Mozi Egyesület tagmozija
1088 Budapest, Rákóczi út 21.
megközelítés
jegyinformáció
írjon nekünk!
közérdekű adatok
sajtó
Adatvédelmi tájékoztató