Program


Bors néni.

Bors néni.

Nemes Nagy Ágnes – Thuróczy Katalin – Bókai Zoltán: Bors néni

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Monday, March 19 2018 7:00PM

Bors néni visszatér! Nemes Nagy Ágnes halhatatlan mesealakja, akit Dayka Margit formált meg varázslatosan a színpadon, 1978-ban indult el hódító útjára. A meséből állandóan versbe átcsapó játék főszereplőjének megalkotásakor a költőnőt saját pöttömnyi bejárónője ihlette, hogy megteremtse a gömbölyded, kedves, nyolcvanéves, temperamentumos, gyerekimádó dédnagyanyó figuráját.

De kicsoda is valójában Bors néni? Virágait ápolgató, kertjében üldögélő, egyszerű nénike csupán, aki háztetőnyi magasban lévő kertecskéjét gondozgatva karóráján méri, hány perc alatt fut fel a futóbab a karóra? Vagy inkább varázsló, határtalan jóságú, látszatra kicsit koros – pedig mindössze nyolcvan esztendős – tündér, aki fent lakik a padláson, s harminchárom szobájának harminchárom ablakából kitekintve akár harminchárom világot is beláthat?Aki kendőjével tisztogatja a hold képét, ha foltos, és minden kedden kézenfogva sétál vele az égen? Ami bizton állítható: Bors néni bűbájos, nyelvileg is páratlan megformáltságú és játékosságú történetei mindenki szívébe belopják magukat

.Nemes Nagy Ágnes kis meséi és gyerekversei szinte kínálkoznak, hogy a címszereplő 80. születésnapjának ürügyén a személye köré font tündéri-mitologikus világból (a gyereknézők interaktivitására számítva) egyfajta játszóházhoz hasonló előadást hozzunk létre. Előadásunkban a gyerekek játszótárssá válnak, színész és néző, felnőtt és gyerek valódi szerepet játszanak egy mesebeli, színházi születésnapi ünnepségen. Célunk, hogy megőrizve a kétoldalú nyitottságot, érzelmekben és gondolatokban egyaránt tartalmas helyzeteket hozzunk létre, értékesebbeket sok más kiürült színházi formánál, melyben a játékot az az örömteli érzés élteti, amit gyerek és felnőtt tapasztal, amikor egymásban társra talál.

Our offer


Trois couleurs: Blanc French-Polish-Swiss drama, 91 min, 1994 in French and Polish, with Hungarian subtitles

The Salt Path English drama, 115 min, 2025 in English, with Hungarian subtitles

Eugene Onegin Opera Broadcast from the Metropolitan Opera, with two intermission, 245 min, 2026 in Russian, with Hungarian and Englis subtitles

Suggestions


The Drama American romantic comedy, 106 min, 2026 in Hungarian

-500 Ft
GOYA 40: Tánc a sivatagban Buy tickets

Sirât Spanish-French thriller-drama, 115 min, 2025 in Spanish and English, with Hungarian subtitles

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.



Pénztárnyitás: az első előadás előtt 30 perccel.
Pénztárzárás: az utolsó előadás kezdetét követően 15 perccel.
A kávézó, a mozi nyitvatartási ideje alatt ismét üzemel.

© Uránia Nemzeti Filmszínház
Az Art-Mozi Egyesület tagmozija