Program


Stílusgyakorlatok TB3

Stílusgyakorlatok TB3

Egyetlen banális, kissé abszurd, hétköznapi történet többféle variációban. Szituációfüzér. Bravúros játék a nyelvvel, a helyzetekkel. Egyfajta humoros karaktergyűjtemény.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. március 11. szerda, 9:00

A TÖRTÉNÉS: a tömött 5-ös buszon váratlan esemény zajlik le. Egy aránytalanul hosszú nyakú fiatalember fura kalapban rátámad az egyik mellette álló utasra, mert állítólag lökdöste őt. Egyszercsak megürül egy ülőhely, és a fiatalember odaront. Két óra múlva ugyanezt a férfit egy másik férfival látják egy pályaudvar előtt, aki egy hasznos javaslatot tesz: a fiatalember varrasson gombot a kabátjára.

SZÁMTALAN NÉZŐPONT: mely mindegyike más-más szemszögből meséli el a történetet, hozzátéve, vagy épp elvéve abból a történésből, melyet egyszerűnek és mindennapinak hittünk. De hogy is volt valójában? Mi történt pontosan?

Raymond Queneau a francia avantgárd egyik különleges alkotója volt. A Stílusgyakorlatok előadás színházi, filmes, zenei, képzőművészeti stílusokon keresztül nyomozásra invitálja a nézőt, hogy kiderítsük, létezik-e egyetlen, objektív leírása az eseménynek.


Szereplők:
Marjai Virág (Zenthe-díjas)
Jakab Csaba
Bakos-Kiss Gábor
Albert Péter (Zenthe-díjas)


rendező | Gerendás Beáta

ügyelő | Verebélyi Zsolt
rendezőasszisztens | Kántor Zoltán
dramaturg | Balázs Júlia
díszlet-, és jelmeztervező | Gulyás Eszter
súgó | Gyetvai Viktória

Ajánlatunk


La ragazza di Bube olasz-francia krimi, 109 perc, 1963 olasz nyelven, magyar felirattal

El buen patrón spanyol vígjáték, 120 perc, 2021 spanyol nyelven, magyar felirattal

La cache svájci vígjáték, 90 perc, 2025 francia nyelven, magyar felirattal

Ajánló


Los domingos spanyol filmdráma, 117 perc, 2025 spanyol nyelven, magyar felirattal

Ay, Carmela! spanyol-olasz háborús filmdráma, 102 perc, 1990 spanyol nyelven, magyar felirattal

Mujeres al borde de un ataque de nervios spanyol filmdráma, 90 perc, 1988 spanyol nyelven, magyar felirattal

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Pénztárnyitás: az első előadás előtt 30 perccel.
Pénztárzárás: az utolsó előadás kezdetét követően 15 perccel.
A kávézó, a mozi nyitvatartási ideje alatt ismét üzemel.

© Uránia Nemzeti Filmszínház
Az Art-Mozi Egyesület tagmozija