ORIENT
…. és tizennégyben kitört az I. világháború. Ledőlt Belgrádnál a Zimonyi híd, melyen keresztül az Orient Expressz száguldott a két kultúrát, Keletet és Nyugatot összekötni és megismerni szándékozó utazók tucatjaival. több
…. és tizennégyben kitört az I. világháború. Ledőlt Belgrádnál a Zimonyi híd, melyen keresztül az Orient Expressz száguldott a két kultúrát, Keletet és Nyugatot összekötni és megismerni szándékozó utazók tucatjaival. több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. május 28. csütörtök, 18:00
A lehetőségek vonatja, amely egyúttal az elegancia, a kaland, a nagy utazás szimbóluma is. Különleges járat, az ismeretlen keresését, a távoli egzotikum felkutatását, megismerését jelképezi. Egy sínpár, mely összeköti Keletet Nyugattal. Egy zakatoló híd, mely átível folyókat, szakadékokat, akadályokat, nehézségeket.
…és ha elindulok, mindent itt hagyok, de ott mi vár, de ott ki vár, egy más világ, milyen világ…
…és tizennégyben ledőlt a Zimonyi híd, ezzel megszakadt valami, de jönnek újabb és újabb sínépítők, akik folyamatosan építik a nyugati és keleti életérzést összecsövező Orient Expresszünket, keresik a kalandot, és akadály-legyőző hidakat vernek akaratból, kíváncsiságból, megismerésből, elfogadásból.
Emberfeletti munka a sínépítőé, a vonatvezetőé, de az utazó dolga is embert próbáló, hisz időről időre felrobbannak alattunk a zimonyi hidak, alattunk tátonganak a szakadékok, s ez így lesz mindaddig, míg a megismerés, a megértés és az elfogadás erősebb nem lesz.
A ORIENT-show egy nagy utazás, virtuóz zenében, táncban, dalban elmesélve. Európai népek zenei- és tánckultúráját felvillantó könnyed utazás, de sokkal több is annál, hisz Zimonynál mégiscsak ledőlt a híd tizennégyben, és a háború is kitört. Vajon miért dőlnek le a hidak, vajon még meddig törnek ki a háborúk –kérdezi a rendező két felvonásban, a színház teljes eszköztárának hadba hívásával, briliáns zenészekkel, táncosokkal, látványos képekben elgondolkodva erről.
Zene: Szitha Miklós, Grünvald László, Unger Balázs
Dalszöveg: Zalán Tibor, Szomor György, Unger Balázs, Unger Dóra
Forgatókönyv: Fekete Péter
Szereplők:
Talamba Ütőegyüttes
CimbaliBand
Fricska Táncegyüttes
Nő: Gubik Petra / Gábor Anita
Férfi: Szomor György / Vasvári Csaba
A Békéscsabai Jókai Színház táncosai
(Farkas Boglárka, Litauszki Enikő, Török Tünde)
Ügyelő: Halász Péter
Díszlet/látványterv: Fekete Péter
Szcenikus: Egyed Zoltán
Hang: Szalacsi Attila, Varga Ádám
Fény: Haász Miklós
Jelmeztervező: Papp Janó
Videóanimáció, videógrafika: Vámos Zoltán, Szlávik Ágnes, Nagy Attila, Fekete Péter
Koreográfus: Moussa Ahmed, Darida Ildikó
Zenei vezető: Szitha Miklós
Rendező munkatársa: Koleszár Bazil Péter
Rendezőasszisztens: Gábor Anita
Társproducer: Kovács Balázs
Rendező: Fekete Péter
Az előadás időtartama: első felvonás 50 perc, a második 45 perc (20 perc szünettel)
Meeting the Buddha angol - magyar dokumentumfilm, 145 perc, 2025 angol és tibeti nyelven, magyar felirattal
Kota magyar-német-görög játékfilm, 96 perc, 2026 görög, olasz és angol nyelven, magyar felirattal
Trois couleurs: Bleu francia-lengyel-svájci filmdráma, 94 perc, 1993 francia nyelven, magyar felirattal
La ragazza di Bube olasz-francia krimi, 109 perc, 1963 olasz nyelven, magyar felirattal
Sirât spanyol-francia thriller-dráma, 115 perc, 2025 spanyol és angol nyelven, magyar felirattal
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
Pénztárnyitás: az első előadás előtt 30 perccel.
Pénztárzárás: az utolsó előadás kezdetét követően 15 perccel.
A kávézó, a mozi nyitvatartási ideje alatt ismét üzemel.
© Uránia Nemzeti Filmszínház
Az Art-Mozi Egyesület tagmozija
1088 Budapest, Rákóczi út 21.
megközelítés
jegyinformáció
írjon nekünk!
közérdekű adatok
sajtó
Adatvédelmi tájékoztató