Az élet értelme - Egypercesek száz percben.
Egypercesek száz percben Örkény István novelláiból olvas Mácsai Pál, cimbalmozik Lukács Miklós.
Egypercesek száz percben Örkény István novelláiból olvas Mácsai Pál, cimbalmozik Lukács Miklós.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2026. április 28. kedd, 19:00
Az élet értelme - "Egypercesek száz percben"
Mácsai Pál és Lukács Miklós estje
Az előadás egyrészes, 100 perc.
Örkény István egyperces novellák című kötete 1968-ban jelent meg először. Az egyik oldalon a közlés minimuma, a másikon a képzelet maximuma. Az írásokban ott az apró darabokr hullott közös ideáink grotesz látványa, de megfordítva is: a banalitásokban az élet titokzatos teljessége is. A műfaj ma már fogalom, sok sora szállóige, alakjai helyzetei beépültek a nyelvünkbe, gondolkodásunkba.
Az egypercesek különös tulajdonsága, hogy nem avulnak. Ennek oka nem csak a vonzó forma, az eredeti optika, a tiszta szellem és a fényes humor, hanem első sorban az, hogy szerzőjük meglátta azt, ami bennünk és körülöttünk nem változik.
amerikai dokumentumfilm, 106 perc, 2026 angol nyelven, magyar felirattal
Trois couleurs: Rouge francia-lengyel-svájci filmdráma, 96 perc, 1994 francia nyelven, magyar felirattal
The Devil Wears Prada 2 amerikai vígjáték, 120 perc, 2026 angol nyelven, magyar felirattal
Operaközvetítés a New York-i Metropolitan Operából, egy szünettel, 170 perc, 2026 spanyol nyelven, magyar és angol felirattal
Gioia mia olasz dráma, 90 perc, 2025 olasz nyelven, magyar felirattal
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!
Pénztárnyitás: az első előadás előtt 30 perccel.
Pénztárzárás: az utolsó előadás kezdetét követően 15 perccel.
A kávézó, a mozi nyitvatartási ideje alatt ismét üzemel.
© Uránia Nemzeti Filmszínház
Az Art-Mozi Egyesület tagmozija
1088 Budapest, Rákóczi út 21.
megközelítés
jegyinformáció
írjon nekünk!
közérdekű adatok
sajtó
Adatvédelmi tájékoztató